LENOVO ThinkBook 15 G2 ITL 15,6" (39,62cm) FHD Intel Core i5-1135G7 8GB 256GB Windows 10 Pro EDU prenosni računalnik 20VES01000
Zasnovan za izobraževalna okolja
ThinkBook 15 G2 ITL v EDU konfiguraciji je prenosnik, prilagojen potrebam šol, fakultet in drugih izobraževalnih ustanov. Model vključuje licenco Windows 10 Pro EDU, ki omogoča upravljanje naprav v učilnicah, varno delo v omrežjih ter uporabo orodij, namenjenih učnemu procesu.
Procesor Intel Core 11. generacije
Vgrajeni Intel Core i5-1135G7 omogoča zanesljivo delovanje pri vsakodnevnih učnih in administrativnih opravilih. Integrirana grafika je primerna za spletne učilnice, predstavitve, multimedijo in delo z izobraževalnimi aplikacijami.
15,6-palčni FHD IPS zaslon
Zaslon Full HD z IPS tehnologijo nudi dobro berljivost in stabilne barve. Matirana površina zmanjšuje odboje, svetilnost 250 nitov pa je primerna za učilnice in pisarne. Velik zaslon omogoča udobno delo z učnimi gradivi, preglednicami in več okni hkrati.
Varnost in udobje pri uporabi
Čitalnik prstnih odtisov omogoča varno prijavo, kar je pomembno v okoljih z več uporabniki. Osvetljena tipkovnica v slovenski postavitvi omogoča nemoteno delo tudi v slabši svetlobi. 720p kamera z dvojnim mikrofonom zagotavlja jasno komunikacijo pri spletnih predavanjih in sestankih.
Pomnilnik in shranjevanje
Prenosnik vključuje 8 GB DDR4 pomnilnika, vgrajenega na matični plošči, kar je dovolj za tipične izobraževalne aplikacije in večopravilnost. Hiter 256 GB NVMe SSD omogoča hitro nalaganje sistema, aplikacij in učnih vsebin.
Napajanje prek USB-C
Priložen je 65-vatni USB-C napajalnik. Polnjenje prek USB-C omogoča enostavno uporabo tudi z drugimi združljivimi polnilniki in priklopnimi postajami, kar je praktično v učilnicah in kabinetih.
Za koga je primeren
Model je namenjen izključno izobraževalnim ustanovam, ki potrebujejo zanesljiv, varen in stroškovno učinkovit prenosnik za učitelje, študente ali administrativno osebje. Zaradi stabilnega delovanja, varnostnih funkcij in prilagojenega operacijskega sistema je primeren za vsakodnevno uporabo v šolskem okolju.
Podatki proizvajalca:
Lenovo Global Technology HK Limited
Bilding Dept, 23/F, Lincoln House,
979 Quarry Bay, Hong Kong
compliance@lenovo.com
| Proizvajalec | LENOVO |
| Proizvajalčeva koda | 20VES01000 |
| EAN koda | 195713948630 |
| Velikost in ločljivost zaslona: | 15.6" FHD (1920 x 1080) IPS neodsevni 250nits |
| Procesor: | Intel® Core i5-1135G7, 4C / 8T, Max Turbo do 4,2GHz, 8MB |
| Pomnilnik: | 1x 8 GB SO-DIMM DDR4-3200 |
| Kapaciteta diska: | 256 GB SSD, M.2 2242, PCIe NVMe, TLC |
| Optična enota: | brez |
| Grafična kartica: | Integrated Graphics |
| Mrežna kartica | gigabit RJ45 |
| Brezžična mrežna oprema | Wi-Fi 6 2x2 AX, Bluetooth Version 5.x |
| Priključki: | 1x USB 3.2 Gen 1 1x USB 3.2 Gen 1 (Always On) 1x USB-C 3.2 Gen 2 (podpira prenos podatkov, Power Delivery 3.0 in DisplayPort 1.4) 1x Thunderbolt 4 / USB4 40Gbps (podpira prenos podatkov, Power Delivery 3.0 in DisplayPort 1.4) 1x HDMI 1.4b 1x Ethernet (RJ-45) 1x slušalke / mikrofon combo jack (3.5mm) |
| Tipkovnica | osvetljena, slovenska |
| Zvočniki | 2x 2W Dolby Audio |
| Spletna kamera | HD 720p z varnostno zaslonko |
| Baterija | integrirana 45 Wh |
| Barva: | siva (Mineral Grey, dual-tone design) |
| Dimenzije: | 357 x 235 x 18,9 mm |
| Masa (neto): | >1,7 kg |
| Operacijski sistem: | Windows 10 Pro EDU |
| Garancija | 12 mesecev |
| Certifikati: | EPEAT Silver Registered, ENERGY STAR 8.0, ErP Lot 3, RoHS compliant, MIL-STD-810H |
| Serija: | ThinkBook |
| Ima polnilec: | Da |
| Minimalna moč polnilca (W):: | 65W |
| Maksimalna moč polnilca (W): | 65W |
| Podpira USB Power Delivery: | Da |
| Trdi disk HDD: | brez (samo SSD) |